Na cestě po Karlovarském kraji

Hospodářství

 

Hospodářství - Karlovarský kraj je nejenom krajem léčivých minerálních pramenů,ale i krajem známých průmyslových závodů s výrobou skla a porcelánu. Centrum strojírenství a textilního průmyslu je město Cheb . Město Sokolov je střediskem Sokolovské pánve , kde se hnědé uhlí nejen těží , ale i zpracovává.Těžba uranové rudy v okolí Lázní Jáchymov .
Karlovarský kraj má málo orné půdy (převládají zde podzolové a horské půdy) a také chov užitkových zvířat nevyčerpává všechny své možnosti .
V karlovarském kraji převládají lázeňské služby (Karlovy Vary , Mariánské lázně, Lázně Kynžvart , Konstantinovy lázně atd.)
Městská doprava je řešená především trolejbusy a autobusy.

 

Průmysl

V kraji jsou významné stáčírny minerálních vod (např. Kyselka - Mattoni], které souvisí s bohatým výskytem pramenů. V sokolovském hnědouhelném revíru vyrostly závody chemického průmyslu, hlavně v Sokolově a Vřesové. Na území kraje jsou také známé sklářské podniky (např. značka Moser). Keramický průmysl má bohatou tradici, využívá naleziště kvalitního kaolínu. Výroba hudebních nástrojů je např. v Kraslicích (dechové) a Lubech (dřevěné strunné). Energetický průmysl je zastoupen dvěma elektrárnami v sokolovské oblasti (Vřesová, Tisová), několika vodními elektrárnami (Březová, Stanovice, Jesenice) a jinými, alternativními zdroji (větrná elektrárna na Božím Daru).

Školství

© 2008 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode