Na cestě po Karlovarském kraji

Alfa začala promítat ve 3D

10.03.2009 13:20

 

Alfa začala promítat ve 3D

Úterý, 10 březen 2009
3D brýle
V současnosti nejmodernější technologii digitálního kina spustili v Sokolově. Během víkendu, kdy se promítaly tituly ve 3D praskalo kino ve švech. Devět stovek lidí za víkend sokolovská Alfa ještě nezažila.
 
„Rozšíření na 3D, které je zde instalováno tak nabízí divákům naprosto stejný zážitek jako například v kinech IMAX, které je jediné v Praze. A nyní se tato 3D zábava dostává i pro lidi mimo Prahu do měst právě jako je Sokolov,“ popsal Jan Konopásek, ředitel firmy dodávající technologii.

Chebské kino usiluje také o zařazení do projektu.

Rrojektor

„Možnost určitě je. Žádost na Unii digitálních kin byla podána. Bude určitě vyřízena kladně. A nyní je to pouze na tom, jestli se všechno podaří časově, administrativně a papírově zvládnout tak, aby to bylo v termínu. Já si myslím, že ta šance je reálná,“ uvedl Konopásek.
 

Speciální brýle, které stojí 1500 korun za kus umožní divákům shlédnout nejen animované, ale i hrané filmy ve 3D. Navíc systém je rozšiřitelný například o online hraní her či přenosů formule 1 v trojrozměrném obraze. Další informace se dozvíte po zprávách v Rozhovoru.

© 2008 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode